a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Akupunktur ve Sigara

Akupunktur ve SigaraSigara şişmanlık gibi vücut sistemlerini bozan, en az onun kadar zarar veren kötü bir alışkanlıktır. Her gün dünyada milyonlarca kişi sigara yüzünden kalp hastalıklarından kansere varıncaya kadar birçok hastalığa yakalanmakta ve bir çoğu bu yüzden hayatını kaybetmektedir. Yaşayanların ise yaşam kaliteleri düşmekte, mutsuz sevimsiz bir ömür sürdürmektedirler. Halbuki yapılacak yegane şey bu illetten kurtulmaya karar vermektir. Karar verdikten sonra bir akupunktur doktoru ile görüşüp yol haritasını çizmelidir. Çok yüksek bir oranda akupunktur tedavisi ile sigara terkedilebilir ve oluşturabilinecek nefret duygusu ile ömür boyu sigaradan uzak kalınır.

Sağlıklı vücutta düzenli bir hormonal işleyiş vardır. Serotonin, endorfin gibi hem mutluluk ve huzur veren, hemde kan damarlarını büzen sempatik etkiyi normal seviyede tutan hormonlar, sigara içenlerde nikotinin denetimi altına girmişlerdir. Bu sebeple sevinirken de, üzülürken de insanlar sigara içerler. İşte bundan dolayı sigarayı bırakmaya karar verenler çok zorlanırlar. Vücutta anormal deşarjlar olur (mide ağrısı, yanmalar, tansiyon değişimleri, mutsuzluk, gerginlik vs.)

Çünkü kontrolü elinde tutan nikotin, azalmış yada yok olmuştur. İşte tam bu zamanda akupunktur devreye sokulursa yönetimin, vücudun kendi oto-kontrolüne girmesine imkan sağlar. Böylece sigarasızlığa karşı şahsın direnci artar. Sigara isteksizliği oluşur, irade güçlenir böylece sigara ile savaşım daha güçlü hale gelir.