a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Akupunkturla Zayıflama Nasıl Olur

Akupunkturla Zayıflama Nasıl Olur

Akupunkturla zayıflama, çok arzulanan fakat sabretmesi zor olan zayıflama sürecini kolaylaştıran bir yöntemdir. Peki nasıl yardım eder. Şimdi bunları irdeleyelim.

. Halsizliğin önüne geçer

. İştah duygusunu ve acıkmayı frenler

. Mide yanmasının ve ekşimesinin önüne geçer

. Metabolizmayı regüle eder

. Gerginliği azaltır

Halsizliğin Önüne Geçer

Zayıflama sürecinde az yemeye bağlı halsizlik oluşabilir. Akupunktur vücudun enerjisini yükselterek halsizlik ve kendini kötü hissetme duygusunu yani,  bitkinliği önler. Akupunktur seansları boyunca insanlar kendilerini daha dinamik ve enerjik hissederler.

İştah Duygusunu ve Acıkmayı Frenler

Diyet yapmaya karar veren kişilerin en çok zorlandıkları konu,  açlıkla baş etme halidir. ‘’İştahımı kontrol edemiyorum, devamlı bir şeyler yemek istiyorum’’  derler.  İnsanın yaşayabilmesi için beslenmesi gerekir.  Beslenmeyi sağlayan dürtü ise iştahtır. Bu sebeple doğumla birlikte iştah duygusu ortaya çıkar. Fakat gereğinden fazla yemek bu duyguyu fazlalaştırır. Gereksiz yere çoğalan iştah ve acıkma hissi, sık ve fazla yemeyi beraberinde getirdiği için kilo alımına yol açar. Aslında fizyolojik iştah ve acıkma duygusu,  iki avuç içi kadar yemek yenildiğinde saatlerce ortadan kalkar.

 İşte akupunktur bu lüzumsuz  iştah artışını frenleyerek gerekli olan doyma sınırlarına çeker. Böylece iştah ve acıkma duygusu azalmış olur.

Mide Yanmasının ve Ekşimesinin Önüne Geçer

Mide,  çok fazla yemek yemeye ve çöp torbası gibi doldurulmaya müsait bir organ olmadığı için yeme ihtiyacı duyarlar.  Sık sık mide kazınmasından şikayet ederler. 

Mide ekşimesi  tadlarını kaçırır. Bu sebeple insanlar,  yanlış bir öngörüyle ‘’bir şeyler yiyeyim de bastırsın’’  diyerek tok oldukları halde yemek yerler. Bu, bir taraftan kısır döngü  yaratarak mide şikayetlerini arttırdığı gibi, harcanamayan yüksek kaloriden dolayı kilo alımı da kolaylaşır.

Akupunktur mide asiti salgılanmasını kontrol ederek ekşimenin, yanmanın ve kazınmanın önüne geçerek diyet yapmayı kolaylaştırır. Aşırı çalışmaktan dolayı yorulur. İçindeki fazla besini sindirebilmek için yüksek miktarda asit üretmek  zorunda kalır.  Bu ürettiği asit bir süre sonra kendi dokusuna zarar vermeye başlar  ve mide  duvarında harabiyet oluşur. Sonuçta mide asitini azaltabilmek amacıyla insanlar yemek yemek yeme ihtiyacı duyarlar. Sık sık mide kazınmasından şikayet ederler.

 Mide ekşimesi tadlarını kaçırır. Bu sebeple yanlış bir öngörüyle de ‘’bir şeyler yiyeyim  de midem rahatlasın’’ diyerek tok oldukları halde yemek yerler. Bu bir taraftan kısır döngü yaratarak mide şikayetlerini arttırdığı gibi harcayamadıkları yüksek kaloriden  dolayı kilo almaları da kolaylaşır.

Akupunktur mide asiti salgılanmasını kontrol ederek ekşimenin, yanmanın ve kazınmanın önüne geçerek diyet yapmayı kolaylaştırır.

Metabolizmayı Regüle Eder

Kilo alımına bağlı fazlalaşan yağ dokusu, vücutta ki bütün dengeleri bozar.  Normal olan metabolizma hızında da,  yavaşlama olabilir. Akupunkturun temel görevi vücut denge ve düzenini kurmak ve korumak olduğu için yavaşlamış olan metabolizma hızını normal seviyesine yükseltir.

Gerginliği Azaltır

Her istediğini yiyebilme konforuna sahip kişi diyet yapmaya karar verdiği zaman, kendini sınırlamasının getirdiği zorlama sonucu,  strese girer ve bu durum yemek yeme arzusunu körükler. Bu yüzden gerilimi ortadan kaldırmak, diyet yapılan dönemi kolaylaştıracaktır. Vücut ve kulaktaki akupunktur noktalarına konulan akupunktur  iğneleri mutluluk oluşturan hormonların açığa çıkmasını sağlayarak gerginliği azaltırlar.

Bütün bu gelişmeler sonucunda akupunkturla zayıflama sürecinde diyet yapmak kolaylaşır. İnsanlar huzur içerisinde kilo verir.

No Comments

Leave a Reply