a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Güneş Cildimizi Yıpratıyor, Akupunktur Tazeliyor

Güneş Cildimizi Yıpratıyor, Akupunktur Tazeliyor

Çoğu  insanın bronz teni kendisine yakıştırdığı bir gerçek, hatta daha genç göründüğünü bile söyleyenlere rastlanır.  Hal böyle olunca hemen herkes güneşin yıpratıcı tesirlerine maruz kalıyor. Fakat ve de ne yazık ki,  bu bronz tenin keyfini sürmek öyle pek uzun süreli olmuyor. Güneş altında kalma dönemi bitince, erişilen bronz ten de bir hafta bilemediniz en iyi tahminle iki hafta içinde giderek azalıyor.

Görüntü kayboluyor ama ciltte oluşturduğu hasar ve kusurlar aynı hız ve oranda yok olmuyor. Lekeler, kabalaşmalar, pullanmalar, solukluk, ince çizgiler, gevşeme, elastikiyet azalması ciltteki hasarlar olarak özellikle hanımları pek ziyade üzüyor.

Neyse ki  neştersiz estetik uygulamalar denilen medikal estetik yöntemleri  imdada yetişiyor ve özellikle eylül ayından sonra tatbik edilmesi uygun olan Mikrodermabrazyon ve Akulift ( yüz akupunkturu)  kombinasyonu bizi tekrar kendimizi iyi hissettiğimiz, sevdiğimiz cildimize tekrar kavuşturuyor.

Mikrodermabrazyon estetik dünyasının kalbinin attığı Amerika Birleşik Devletleri’ nde uygulanma sıklığı açısından medikal estetik yöntemlerin başında geliyor.Bir tür cilt soyma tekniği olan Mikrodermabrazyon  bir zımpara gibi cildin yüzeyindeki hasarlı deriyi soyuyor. Aynı zamanda mekanik peeling diye adlandırılan bu yöntemde ölü tabaka kontrollü bir şekilde alınıyor. Kontrollü olması dolayısı ile yara bere oluşmuyor.

Bu işlemi müteakip Akulift denilen ve yüzdeki, boyundaki özel noktalara iğneler konularak yapılan yüz akupunkturuna  geçiliyor. Ölü, hasarlı kısmı Mikrodermabrazyonla alınmış olan cilt, akupunkturun etkisi ile daha fazla kan alıyor yani daha iyi besleniyor. Bununla beraber lenfatik dolaşım artıyor dolayısıyla hücre yenilemesini olumsuz etkileyen atık maddeler bölgeden uzaklaştırılıyor, hücrelerin çalışması rahatlıyor yeni üretim başlıyor ve cilt tazeleniyor.

Böylece yaz yorgunluğunu üzerinden atan cildimize renk geliyor, parlıyor ve yine hastaların tanımı ile “ hamamdan yeni çıkmış kadın yüzü’’ oluşuyor.