a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Hamilelik, Loğusalık ve Zayıflama

HAMİLELİK VE LOĞUSALIKTA VÜCUT BAKIMLARI

Bir kadının ömründe yaşadığı en özel, en güzel, en zorlu ve belki de en kutsal dönemidir hamilelik.

Bu dönemdeki kadın, birtakım zorluklarla karşılaşır. Sabah bulantı ve kusmalarından, migren, sırt ve bel ağrılarına, kabızlıktan, ruhsal dalgalanmalara varıncaya kadar çeşitli olumsuz duruma maruz kalabilir. Elbette bu gibi durumlarda ilaç kullanmadan idare edebilmek en idealidir. Çünkü ilaçlar teratojenik etkileri dolayısıyla, fetusa (anne karnındaki yavru) zarar vererek kusurlu organ oluşumuna sebebiyet verebilir. Fakat çaresiz kalındığında ilaç kaçınılmaz olur. İşte tam bu noktada akupunktur devreye girmelidir. Çünkü yapılan çalışmalar göstermiştir ki; akupunkturla bütün bu yukarıda zikredilen rahatsızlıklar iyileştirilebilmektedir. Böylece anne adayı doğacak bebeğine zarar vermeden akupunktur tedavisi yaptırarak bu dönemdeki mevcut sıkıntılarından kurtulacaktır.

Tabii ki, akupunkturun işi sadece hamilelikle sınırlı kalmayacak, doğum sonrası ve lohusalık döneminde, verilmesi gereken kiloların kaybı sırasında uygulanacak beslenme planına destek olma görevini üstlenecektir. Çünkü yeni anne  hamilelik sırasında aldığı kilolar yüzünden deforme olmuş vücudunu eski haline döndürmek isteyecektir.

Zayıflama periyodu emzirme döneminin başında olabildiği gibi sonunda da başlayabilir. Yapılması gereken eksik beslenme değil, doğru, kaliteli, besin değeri yüksek,fakat enerji-kalori değeri düşük beslenmektir.Akupunkturla desteklenen iyi düzenlenmiş bir beslenme planı ile süt üretimi engellenmeden, kısıtlanmadan alınmış kilolardan kurtulma şansı vardır. Akupunktur hem vücut sistemlerini normale döndürürken (ki asıl görevi budur), hem de açlık ve iştah duygularını kontrol eder. Üretimini sağladığı mutluluk hormonu sayesinde de annenin ruhsal durumunu iyileştirir.

       Peki vücut deformasyonu oluşmuş yeni annenin hatlarını düzeltmek için neler yapılabilir;

Yaklaşık 57 yıldır neredeyse bütün dünyada uygulanan ve doğru ellerde olduktan sonra zararsızlığı kanıtlanmış olan Fransız tedavi yöntemi Mezoterapi hem selülit hem de bölgesel zayıflamada hala en etkili tedavi yöntemi olarak karşımızda duruyor. Hekimin vereceği karara göre haftada bir yada iki kez uygulanabilen Mezoterapi 12 seanslık bir kürün sonunda çok başarılı sonuçlar doğuruyor. Özellikle sinerji yaratarak Mezoterapi’nin etkisini artıran Vantuz yöntemi (bardak çekme, cupping) ile birlikte uygulanırsa çok daha etkili olur.

Vantuz tedavisi Geleneksel Çin Tıbbı’ nın en önemli komponentlerinden birisidir ve Mezoterapi’den önce uygulanır. Vantuz tedavisi, bir taraftan lenfatik dolaşımı artırırken (ki bu toksin atılımı demektir), diğer taraftan bölgeye gelen kan akımını hızlandırır. Kanın yeterli miktarda geldiği her vücut bölgesinde sağlık kalitesinde artış olur. Böylece Vantuz tedavisi ve Mezoterapi kombinasyonu ile cerrahi bir işleme gerek kalmadan deforme olmuş vücut, selülitlerinden arınır ve yağ hücrelerinin bozuk olan yapısının düzelmesi ile incelir,forma girer, sıkılaşır ve çok sıkıntı veren kol sarkmalarının giderilmesi ile yavaş yavaş eski hatlarına kavuşur.

Aşırı kilo alımına bağlı özellikle karın bölgesinde oluşan sarkmalara karşı, son zamanlarda değeri yeniden anlaşılan ve hak ettiği yeri tekrar bulan Elektrolipoliz tedavisi yapılır.Çin asıllı Fransız Dang Vu Yen’in sistematize ettiği bu yöntemde, sarkmalara neden olan yağ-

ların bulunduğu bölgeye çok ince, özel iğneler batırılır ve düşük frekanslı akım verilir. İğneler arasında oluşan elektron akımı, Beta endorfin denilen maddelerin açığa çıkmasına yol açar ve bu maddeler lipoliz yani yağ erimesi yaparak, bu yağ dokusunda küçülmeye dolayısıyla sarkmaların ortadan kalkmasına vesile olur.

Hamilelik sırasında bütün kadınların korkulu rüyası karın çatlaklarıdır. Maalesef eskimiş çatlaklara (yani sedef rengini almış), yapılabilecek çok fazla bir şey yoktur, ama loğusalık döneminde, henüz çatlaklar kırmızı iken nispeten iyileştirebilme şansı vardır. Rengi kırmızı, pembe olan çatlaklara öncelikle Mikrodermabrazyon denilen kontrollü soyma işlemi uygulanır. Arkasından Antioksidatif Mezoterapi ve Carbossiterapi yapılır. Mezoterapi ile cilt vitamin ve mineral açısından beslenirken, Carbossiterapi sayesinde çatlakların bulunduğu bölgeye oksijen ve kan akımı davet edilir. Böylece çatlaklar çeşitli seviyelerde iyileşmeler gösterirler.

Sonuç olarak denilebilir ki, akupunktur ve diğer medikal estetik yöntemleri ameliyatlara gerek kalmadan bir çok konuda hamilelerin ve yeni doğum yapmış kadınların yardımcısıdır.