a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Karbondioksit Tedavisi

Yıllardan beri Amerika, Avrupa ve birçok uzakdoğu ülkesinde cilt ve vücut deformasyonlarında başarılı bir tedavi yöntemi olarak uygulanan karboksiterapi, çok küçük bir iğne yardımı ile cilt içi veya cilt altına karbondioksit gazının verilmesi işlemidir.

Karbondioksit TedavisiKarbondioksit gazı uzun yıllardır değişik tıp birimlerinde doktorlar tarafından kullanılmaktadır. Vücudun alışık olduğu bir gazdır, zaten vücudumuz istirahat halinde, dakikada yaklaşık 200 ml karbondioksit gazı üretiyor ve dışarı atıyor.Egzersiz sırasında bu katlanarak artıyor. Karın ameliyatlarında 5 lt.ye yakın karbondioksit kullanılıyor. Karboksiterapi yönteminde bir doku kesimine konulan karbondioksit gaz miktarı, vücudun bir dakikada ürettiği miktarın altındadır.

Karbondioksit gazının enjeksiyonu, dokulardaki yağların erimesini ve tüketimini hızlandırıyor, cilt elastikiyetini artırıyor, şişlikleri, oluşan çatlakları azaltıyor. Varisli bölgelerde varisleri tedavi ederek nispeten azaltıyor, göğüs ve çene altı/yanak sarkmalarında dokuları sıkılaştırarak daha diri görünmelerini sağlıyor.

Her seans süresi yaklaşık 10-15 dakika sürüyor.

Başarılı olduğu alanlar:

– Bölgesel yağlanma (özellikle göbek bölgesi),
– Sarkmalar (Yüzde, çenealtı yada vücutta),
– Sellülit,