a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Kozmetik Akupunktur

Kozmetik Akupunktur

Akupunkturun eski çağlardan beri popüler bir tedavi olmasının nedeni, neredeyse her hastanın akupunktur tedavisinden sonra kendini iyi hissetmesi ve daha yumuşak, dingin bir ruh yapısına kavuşmasıdır.

Son yıllarda insanlar sağlık sorunlarını hallederken, aynadaki görüntülerinin de önemini fark ettiler. Demek istiyorum ki; ister bedensel ister ruhsal olsun, güzel, zinde ve hoş görünümlerinin doğrudan genel sağlıklarını pozitif yönde etkilediğini keşfettiler. Bu sebeple kilolarına dikkat etmeye ve yüzlerinin daha canlı ve genç bir görüntüye kavuşması, daha pürüzsüz, daha renkli ve kırışıksız olması için bir takım önlemler almaya başladılar.
Özellikle son zamanlarda bağışıklık sisteminin önemi anlaşıldığından, onu geliştirmek ve daha sağlıklı, daha huzurlu olmak amacıyla akupunktur tedavisi yaptırmaya başladılar.

Çünkü akupunktur tedavisi, bağışıklığı artırıcı bir etkiye sahiptir. Bu tedavi sırasında yüzde kullanılan noktalara konulan iğnelerin ciltlerinde, pozitif değişiklikler yapmaya ve parıldamaya yol açtığını gördüler. Böylece kozmetik akupunktur, sadece eski çağlardaki imparatoriçelerin, prenseslerin tedavisi olarak kalmayıp günümüz insanların hizmetine girdi. Akupunktur uzmanlarına göre ciltteki problemler, vücut içerisindeki arızaların yüze yansımasıdır. Bu sebeple kozmetik akupunktur uygulamasında yüzdeki noktalara konulan iğnelerin yanında vücudun bazı akupunktur noktalarına da iğneler konulur. Böylece sarkmış, donuklaşmış, matlaşmış bir cildin nihai tedavisi ancak daha dengeli ve sağlıklı bir vücutla mümkün olacaktır.

Kozmetik akupunktur içerden dışarıya güzellik artışı sağlar. Bunu yaparken elbette temel aldığı bazı kriterler mevcuttur. Örneğin; şişmiş bir yüz, vücuttaki içsel sorunların yüzdeki tezahürüdür. Akupunktur uzmanına göre sindirim problemleri, alerjiler veya lenfatik drenaj yetersizliği, yüzde şişliğe yol açar. Bu sebeple bunları tedavi etmek üzere kozmetik akupunkturun yanında, geleneksel akupunktur noktaları da kullanılır.

Başkaca, gergin ve endişeli ruhsal durumlar cildimizi fevkalade olumsuz etkiler. Bu yüzden ruhsal olarak gevşetici olan noktalara iğne koymak gerekir ki kozmetik akupunktur daha etkili olabilsin.

Akne dış görünümde istenmeyen durumdur. Bu sebeple tedavi etmek gerekir. Akne tedavisinde kozmetik akupunktur noktalarıyla birlikte, kadınların regl döngülerinin bir dengeye oturtulması ve kabızlığın giderilmesi için vücuttaki geleneksel akupunktur noktaları kullanılır.
Yüzdeki yağ ifrazatının fazlalığı da istenmeyen bir durumdur ve bunun düzenlenmesi kozmetik akupunkturun etki sahasına girer. Cilt problemlerine karşı vücut bağışıklık düzeyinin artması, mikropların kıl dibinde iltihap oluşmasına engel olacak, yağ bezleri aşırı değil normal çalışacak ve iğnelerin batırılması ile oluşan kan ve lenf akımındaki hızlanma cilt altında derin temizlik yapacaktır.

Kozmetik akupunktur, ciltte oluşan tahriş ve kızarıklıklara karşı iç sorunları düzenlemek üzere yine bazı geleneksel vücut akupunktur noktalarına ihtiyaç duyacaktır.

Kozmetik akupunktur, hem doğrudan yüzdeki lokal iyileşme süreçlerini tetikleyerek hem de vücut sistemlerini yeniden düzenleyerek kalitesi azalmış cildi güçlendirir. Sadece ciltteki bir akupunktur noktasına iğne koymak temiz ve kirli kan dolaşımını (arteriyel ve venöz dolaşım), lenfatik drenaji ve kolajen üretimini artırır .
Ciltteki donuk ve mat görünüm vücutta dolaşan yaşam enerjisi akışındaki yavaşlamadan kaynaklanabildiği için bu enerji akışının da düzenlenmesi gerekir.

Günlük endişe ve iç sıkıntılarından kaynaklanan kas spazmı yüzde asimetriye, kırışıklıklara ve kaş çatılmasına sebep olur. Bu çatıklıktan dolayı kaş arasında dolaşan derin, yarık tarzındaki durum insanların her zaman sinirliymiş gibi asabi görünmelerine sebep olur. Bu hem iş hayatında hem de özel hayatta olumsuzluklara yol açar. Kozmetik akupunktur, ruhsal gevşemeyi sağlayarak bu durumun da düzelmesine yardımcı olur.

No Comments

Leave a Reply