a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Kozmetik Akupunktur

Kozmetik akupunktur nedir?  

Kozmetik AkupunkturAmeliyat yada ilaçların yan etkileri veya riskleri olmaksızın, doğal yaşlanma belirtilerini azaltmak için Geleneksel Çin Tıbbı içerisinde uygulanan holistik tedavi  sistemidir.

Kozmetik akupunktur nasıl etki eder?  

Bütün dünyada yaygın olarak kullanılan Akupunktur, deri üzerindeki özel noktalara çok ince iğnelerin batırılması yoluyla ‘Çi’ denilen vücut enerjisini  düzenler. Bilimsel olarak gösterilmiştir ki akupunktur, bölgesel sinir uçlarını uyararak zayıf kasları güçlendirir, kan ve lenf  dolaşımlarını artırır, kozmetik akupunktur bu etkileri ile yüze ve sellülitli bölgelere daha fazla kan tedarik etmek suretiyle cildin daha canlı, daha parlak, daha temiz görünmesine, artan lenf drenajı ile  atık madde ve toksinlerin vücuttan uzaklaştırılarak şişliklerin azalmasına, kasların güçlenmesi ve cilt esnekliğinin artması sonucu ince kırışıklıkların nispeten düzelmesine yol açar. Böylece  güçlü bir cilt altı yapısı sayesinde cilt potlaşmaktan kurtulur ve sarkmalara karşı koyar. Böylece yüz ovali zamanla yeniden oluşur. Aynı zamanda yağ metabolizmasını düzenleyerek selülitik görünümün düzelmesine, bel ve göbekteki yağlanmanın azalmasına yardım eder.

  Kozmetik akupunktur dan beklentiler neler olmalı?

                 Kozmetik akupunktur yaptıranlar sıklıkla birkaç tedaviden sonra gelişmeleri farkederler. Yaklaşık 12 seanslık bir tedavi küründen sonra sonuçlar çok daha etkileyici ve uzun süreli olacaktır. Muhtemel yararları şöyle sıralanabilir;

.  Çenealtı  (gıdı) sarkmasında azalma,

.   İnce çizgilerde azalma,

.  Cilt tonusunda artış.

.  Göz kapağı düşmelerinde azalma,

.  Sarkmış ciltlerde toparlanma,

.  Ciltte doğal olarak içeriden nem artışı,

.  Kollajen üretiminde artış,

.  Porlarda sıkılaşma ve daralma

.  Cilt canlılığında, parlaklığında artış,

.  Yüzdeki ödemin uzaklaştırılması,

.  Yaşlanma sürecinde duraklama,

.  Akne ve diğer cilt problemlerinde olumlu gelişme,

  Kozmetik akupunkturun başka yararları var mı?  

Doğu tıbbının prensiplerini kullanan bu bütüncül yaklaşım, yüzde sıkılaşma ve ince çizgilerde azalmanın dışında bütün vücutta bir iyilik hali ve canlılık sağlar. Kişisel ihtiyaçlara göre belirlenecek özel noktaların uyarılması sonucunda şahıs, mide barsak sisteminde bir rahatlama, daha kaliteli bir uyku, zihinde berraklık, kronik hastalıkların belirtilerinde iyileşmeler ve zindelik,dinçlik hissedecektir. Ruhsal olarak daha mutlu olacaktır.

Kozmetik akupunktur tedavi süreci nasıldır?

Başlangıç görüşmesi ve takip eden seanslarda akupunkturu uygulayacak doktor, sadece şikayetlerinizdeki gelişmeleri değil, aynı zamanda günlük yaşantınızı değerlendirerek, beslenme düzeninizden yapacağınız spor yada egzersizlere , uyku düzeninize kadar ilgilenecek ve size yeni bir yaşam biçimi oluşturmaya gayret edecektir. Eğer iğne korkunuz yoksa kıl gibi ince iğneleri canınızı acıtmayacak şekilde vücudunuzdaki belli noktalara çok yüzeyel olmak kaydıyla koyacaktır. (Kollar, bacaklar, karın gibi) İğneler yaklaşık 20 dakika vücutta kalacak ve onlar genel sağlığınızı ve güzelliğinizi daha iyi hale getirmeye çalışırken, siz huzurlu bir ortamda gevşemeye başlayacaksınız. Eğer iğne korkunuz varsa bu defa ona göre çözüm bulunacak ve iğnesiz akupunktur tedavisi uygulanacaktır.

Kaç seans kozmetik akupunktur yapmak gerekir? 

Haftada 2 yada 3 tedavi uygulamak suretiyle 12 seanslık bir kür yeterli olacaktır.

Daha sonra yılda birkaç kez, birer ikişer seanslık uygulamalar kalıcılık açısından iyi olacaktır.

Kozmetik akupunktura kimler başvurabilir?

Daha genç gözükmek ve genel sağlıklarında iyilik hali isteyen herkes bu tedaviden yararlanabilir. Kozmetik akupunkturu deneyen kişilerin yaygın kanaatleri şunlardır;

Kırışıklık ve diğer istenmeyen yaşlılık belirtilerinde azalma,

Yüz felci geçirenlerin his kaybında azalma ve daha çabuk iyileşme,

Face-lift yani estetik olarak yüz ameliyatı geçirenlerin iyileşmesinde hızlanma,

Bel, basen, kol, sırt ve karın bölgesi yağlanmalarında azalma,

Basen ve bacaklardaki sellülitlerde yarı yarıya azalma,

Kilo fazlalığında azalma ve vücutta daralma, sıkılaşma.

Kozmetik akupunktur kimlere uygulanmaz?  

Bu tedaviyi yaptıran herkes her halukarda genel sağlık, dinçlik, dingin bir ruh hali, ağrılarda azalma gibi genel akupunktur yararlarından istifade edecektir. Fakat dudağının inceliğinde yakınan birisine yada sigara içen ve buna genellikle buna bağlı olarak gelişen üst dudak çizgilerinden muzdarip birisine Hyaluronik asit ile kırışıkları gidermek yada kaşlarını yukarı kaldırtmak isteyen birisine kırışıklık düzeltici ilaç uygulamak daha doğru olacaktır.  Devamlı güneş altında bronzlaşmayı seven birisine de bu tedavinin sağlayacağı yarar daha kısa ömürlü olacaktır. Elbette yaygın cilt enfeksiyonu geçiren yada akut bir hastalığı olan birisine de uygulanmayabilir.

Kozmetik akupunkturun herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Şurası bilinmelidir ki kesinlikle ölümcül, hayati bir tehlikesi yoktur. Yalnızca iğne batan her yerde olması muhtemel morluklar zaman zaman görülebilir fakat birkaç gün içerisinde sararak kaybolur. Kişi de kanama problemi varsa yada kan sulandırıcı ilaçlar alıyorsa bunu doktoruna başlangıçta bildirerek oluşabilecek morluklara karşı önlem alması sağlanabilir. Bazen tedavi kürünün başlangıcında yani ilk seansta migren gibi bir baş ağrısı problemi varsa bu tetiklenebilir ama, migren yada diğer gerilim tipi baş ağrılarını iyileştiren

akupunktur,  ilerleyen seanslarda bu sorununda üstesinden gelecektir.

Kozmetik akupunktur da sonuçlar yüz güldürücü müdür? 

Tedaviye olan katkıları nispetinde  yani iyileşmeye olan inanç ve istekleri, doktorun önerdiği yaşam biçimi değişikliklerine olan bağlılıklarıyla artan bir oranda çok memnuniyet vericidir.

1996 yılında Uluslar arası Klinik Akupunktur Dergisi’nde ( İnternational Journal Of Clinical Acupuncture ) yayınlanan bir raporda 300 kişi üzerinde yapılan bir çalışmada sadece bir kür sonucunda % 90 başarı sağlandığı belirtilmiştir.

Netice itibariyle kozmetik akupunktur ucuz, güvenli, etkili ve sağlıklı bir tedavi yöntemidir.