a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Kozmetik Akupunkturla Saç Tedavileri

Kozmetik Akupunkturla Saç TedavileriBazı tipteki ve özellikle kadınlardaki saç dökülmelerine veya saç tellerinin zayıflamasına karşı, saç derisine yapılacak iğneli yada iğnesiz akupunktur uygulaması saç köklerinin uyarılmasını sağlayarak kökler için uygun fizyolojik şartları oluştururlar. Saç derisinde kan dolaşımı hızlanır ve bu bölgeye yeterli kan gelir. Kan demek besin demektir, vitamin mineral demektir.   Kan dolaşımının düzgün olduğu yerde hayat vardır..

Ayrıca saçlı deri sinir liflerinin uyarılması sonucu ( özellikle C lifleri) nöropeptid denilen tamir edici maddeler de bölgeye gelerek onarıma başlarlar. Böylece saç hücreleri daha iyi besleneceğinden saçlara canlılık ve parlaklık gelir Genellikle tedavinin üçüncü seansından itibaren saç dökülmesi azalır.

Kozmetik akupunktur özel iğnelerle yapılır ve fazla can acıtmaz. Zaten uygulamadan önce iğne yapılacak yerler iğnesiz akupunktur denilen özel bir cihazla uyarılır. Bu hem saçlı deriyi uyararak C liflerinden nöropeptidlerin salınımını sağlayacak ve canlandıracak hem de acı duygusunu azaltacaktır. Sonra saç diplerine çok ince ve çok küçük iğneler  akupunktur cihazı yardımı ile seri bir şekilde batırılır. Bu tedavi başlangıçta haftada iki, sonra  haftada bir şeklinde uygulanır.

Genellikle 12 tedavilik bir kür yeterli olur. Saç bakımı için belirli zaman aralıkları ile tedavilere devam etmek, elbette saç kalitesinin artmasına neden olur.

SAÇ MEZOTERAPİSİ;

Saçlı  deriye uygun vitaminler ve mineraller enjekte edildiğinde iyi sonuçlar alınır. Saç dökülmesi için önce bir masaj yapılarak kullanılan ilaçlar, doğrudan doğruya saç derisine enjekte edilir. Böylece saçlı deride kan dolaşımı hızlanır, saç hücreleri daha iyi besleneceğinden saçlara canlılık ve parlaklık gelir.

Mezoterapi özel iğnelerle yapılır ve fazlaca can acıtmaz. Zaten uygulamadan önce iğne yapılacak yerler özel bir cihazla uyarılır bu hem saçlı deriyi daha da canlandıracak hemde acı duygusunu azaltacaktır. Sonra cildin orta (mezoderm) tabakasına, bir enjektör içindeki ilaçlar,4 mm’lik, çok ince ve çok küçük iğneler ve mezoterapi tabancası yardımı ile zerkedilir. Bu tedavi başlangıçta haftada bir, sonra iki haftada bir şeklinde uygulanır. Genellikle sekiz tedavilik bir kür yeterli olur.