a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

Medikal Estetik

Medikal Estetik Nedir?

medikal estetikMedikal estetik veya estetik tıp, hızla büyüyen bir alandır. Medikal estetik, non invaziv yöntemlerden minimal invaziv kozmetik prosedürlere, yani deri bütünlüğünü hiç bozmayan uygulamalardan, çok az bozan uygulamalara kadar,  hastanın fiziki görünümünü ve kendini iyi hissetme, memnun olma halini iyileştirmeyi amaçlayan bir takım tıbbi işlemlerdir. Medikal estetik, tıp mesleğiyle uğraşan tüm branşlardaki hekimlerinde dahil olduğu bir alandır. Buna rağmen, en yoğun olarak dermatologlar, estetik cerrahlar ve medikal estetik hekimleri tarafından uygulanır.

Modern tıbbın yeni bir trendi olan ve aynı zamanda çok heyecan verici bir alan olan medikal estetik uygulamaları ile, hastalar sadece sağlıklı olmakla yetinmiyor, aynı zamanda hayatın tadını çıkarmak ve formda olmak istiyorlar. Doğal yaşlanma belirtilerini yavaşlatmak hatta mümkünse en aza indirmek istiyorlar. Elbette hastalar, daha genç ve daha güzel olmayı istiyorlar ama aynı zamanda, riski çok az olan, süratli, yani çok vakit almayan, yan etkisi en düşük olan, deri bütünlüğünü bozmayan işlemleri talep etmektedir. Bu sebeple medikal estetikte iğne, giderek artan bir şekilde neşterin yerine geçmektedir. Yani ameliyatsız yöntemlerle gençleşmek daha çok rağbet görmektedir. Bahsi geçen ameliyatsız medikal estetik uygulamaları sayesinde, insanlar aynalara daha bir keyifle bakabilmekte ve kendilerini daha iyi hissetmektedirler. Bu işlemleri “keyfe keder uygulamalar” diye nitelendirmek doğru bir yaklaşım olmaz. Çünkü bu iyi hissetme hali, genel sağlık durumunu daha yukarılara çeker ve  pozitif etkiler. Morali yüksek olan insan kendini daha dinç, daha dinamik ve daha enerjik hisseder. Yaşam enerjisi ile dolar. Bu da sağlıklı olabilmenin temel şartlarından biri, belki de en önemlisidir.

Medikal Estetik Yöntemleri Nelerdir?

 • Sağlıklı beslenme ve zayıflama
 • Mikrodermabrazyon
 • Kimyasal peeling
 • Nörotoksin enjeksiyonu
 • Lazer epilasyon
 • PRP
 • Mezolift, vitamin enjeksiyonu
 • Kozmetik akupunktur
 • Saç ekimi
 • Mezoterapi
 • Yüz mezoterapisi
 • Selülit tedavisi
 • Bölgesel zayıflama
 • Saç dökülmesi ve kalite azalması
 • Saç mezoterapisi

Medikal Estetik Genel Sağlığa Nasıl Katkı Sağlar?

Medikal estetik hekimlerinin hastalarına sunduğu bu uygulamalar, genellikle onlara çok yarar sağlar ve memnun olurlar. İş ve gündelik yaşamlarındaki kalite artışı ile birlikte, sosyal yaşamları da giderek daha renkli hale gelir. Böylece kişiler daha mutlu, daha özgüvenli bir şekilde, mükemmel sağlığa doğru yol alırlar. Basit, çok düşük düzeyde risk içeren, yani minimal invaziv yöntemlerle, yaşlanmanın getirdiği belirtileri kontrol altına almak ve ileri yaşlarda dahi kendini genç hissetmek, yaşam sevincini arttırır. Sosyal hayatın içinde olmak insanların kendilerini dinlemelerinin önüne geçer ve kişiler “oram buram ağrıyor, artık yaşlandım” diye sızlanmak yerine hayata katılırlar ve yaşamın keyfini çıkarırlar. Böylece medikal estetik, amacı, insanları daha mutlu kılmak olan hedefine ulaşmış olur. Günümüzden 25 -30 yıl önce, diğer branş hekimlerinin burun kıvırdıkları medikal estetik, bugün tıp dünyasının en gözde alanlarından birisi olmuştur.

Medikal Estetikte Hyaluronik Asit Nedir?

Hyaluronik asit, vücudumuzda doğal olarak bulunan, cilde elastikiyet ve dolgunluk kazandıran, aynı zamanda nem veren bir maddedir. Yaşlandıkça giderek artan oranlarda vücuttaki hyaluronik asit miktarı azalır. Bundan dolayı ciltte kırışıklıklar, çöküntüler ve derin kıvrımlar oluşur. Örneğin dudak kenarlarından çeneye doğru inen, ağız köşesi kıvrımları, yaşı kırkın üzerinde olan kişilerde gözükürken, gençlerde kesinlikle olmaz. O yüzden, ilk Hyaluronik asit uygulamasının yapıldığı yer olarak bu bölge değerlendirilebilir. Tabii daha gençler açısından da, ince dudaklara hacim kazandırmak ve daha dolgun görünmelerini sağlamak amacıyla, ilk Hyaluronik asit deneyimleri oluşturulabilir.

Hyaluronik asit, kalıcı olmayan, emilebilir, geçici bir üründür. Kalıcılık süresi hyaluronik asit teknolojisinin ürettiği çeşide ve tedavi edilen alana bağlı olarak 6 ay ile 1 yıl arasında değişir.

Medikal Estetikte Mezolift, Yüz Mezoterapisi ve Vitamin Enjeksiyonu Nedir?

     Mezolift ya da yüz mezoterapisi, yaşlanmayı geciktiren bir takım vitamin ve mineralleri çok yüzeysel olarak enjekte ederek, özellikle yüz ve boyun cildinin canlanmasını sağlayan, yüzün parlaklığını ve ışıltısını arttıran, ince kırışıklıkların önünü kesen bir mezoterapi tekniğidir. Bu rahatsız edici olmayan, yani çok acı vermeyen mezoterapi tekniği, yüz ve boyun derisine yüzeysel olarak enjekte edilir ve antioksidanlar, vitaminler, hyaluronik asit ve minerallerden oluşan kokteyli kullanır. Cildin ihtiyacı olan nem miktarını artırarak, ince çizgileri azaltır ve doğal yaşlanma sürecinin önüne geçmek için çalışır. Mezolift, çok kolay ve yüzde fazla tahribat yapmayan bir tedavi yöntemi olması dolayısıyla, sosyal çekince yaratmaz, yani tedaviden sonra alışverişe, toplantıya rahatlıkla gidilebilir. Tekrar işe dönülebilir.

Medikal Estetikte Saç Mezoterapisi

     Saçlı deriye yapılan saç mezoterapisi dökülmeye yüz tutmuş saç hücrelerinin tekrar canlandırılması için bir araya getirilmiş vitamin, mineral, antioksidan ve damar akışkanlığının yani kan dolaşımını arttıran maddelerin karışımını yüzeysel olarak enjekte edilmelerinden oluşur. Saç mezoterapisi diye adlandırılan teknik başlangıç evrelerinde saça dökülmesini kontrol altına almayı saç hücrelerinin daha canlı olmasını teşvik etmeye çalışır.  Saç mezoterapisi insanı toplum içine çıkmadan alı koymaz. Yani saç mezoterapisi yapıldıktan sonra rahatlıkla tekrar insan içine çıkılabilir.

Başlangıçta haftada bir sonra 15 günde bir şeklinde olmak düzeniyle altı ile sekiz seans yaptırmak iyi gelir. Daha sonra üçer dörder ay aralıklarla birer tedavi yaptırmak tedavinin selameti açısından iyi olacaktır.

Medikal Estetikte Peeling Nedir?

Microdermabrasion ya da glikolik asitle yapılan peeling işlemi cildin canlı olan dokusu dermisin yenilenmesine vesile olan üst tabakaların eritilmesi ya da uzaklaştırılmasından oluşur. Cihazın ayarlarına ve hekimin tecrübesine dayalı olarak çeşitli derinliklerde uygulama yapılır. Glikolik asidin farklı konsantrasyonları kullanılır. Bronzlaştıktan 15 gün sonra bu prosedürü uygulatmak daha doğrudur. Yani güneşlendikten sonra 15 gün geçmesi gerekir. Doktor cildinizi konsülte ettikten sonra hastaya en uygun olan peeling türünü seçecektir. Glikolik asit ya da microdermabrasion cihazıyla yapılan yüzeysel peeling cilt görünümünü daha düzgün hale getirir, gözenekleri sıkılaştırır, nem miktarını arttırır ve yağ ifrazatını dengeler. Böylece daha parlak, daha canlı ve daha kaliteli bir cilt ortaya çıkmasına yardımcı olur. 15 gün aralıklarla birkaç seans kimyasal peeling denilen glikolik asit uygulaması ya da microdermabrasion yaptırılabilir. Genellikle sosyal çekince yaratmaz. Toplum içine çıkılabilir. En az 15 gün güneşe çıkılmaması ya da kayak sporu yapılmaması gerekmektedir. Çünkü bu işlemlerden sonra deri bütünlüğü bozulduğu için güneş lekeleri oluşabilir.