a

Haydi, sizde yaşamınızı değiştirmek için bir yerden başlayın, aşırı kilolarınızdan kurtularak hayatınızda bir dönüm noktası yaratın göreceksiniz bir çok rahatsızlığınız ve hastalığınız, siz ideal kilonuza kavuşurken iyileşecek ve yaşamdan daha çok keyif alacaksınız.

+ 0212 275 29 29

+ 0212 660 94 00
Esentepe mah. Büyükdere cad. No:159 D:7 Şişli-İstanbul

BİZİ TAKİP EDİN

Takip Et

PRP, Plazma Tedavisi, Kök Hücre Yardımı İle Cilt Gençleştirme, Saç tedavisi

PRP, Plazma Tedavisi, Kök Hücre Yardımı İle Cilt Gençleştirme, Saç tedavisi

PRP (Platelet rich plasma), trombositlerden zenginleştirilmiş kan sıvısıdır. Bir hastadan alınan bir miktar kanın bazı işlemlerden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen trombositlerden zengin bu sıvının yine aynı hastanın cildine, gençleştirmek, tazelemek, yenilemek amacı ile  çoklu yüzeysel enjeksiyonlar şeklinde zerk edilme işlemidir.

PRP vücutta enjekte edildiği bölgelerde kök hücreleri uyarıp aktif hale geçirirerek dokuların yenilenmesine yardımcı olan bir tedavi biçimidir.

Prp içindeki  trombositler,  kanımızda var olan hücrelerdir. Bu hücreler kanın pıhtılaşma veya akışkanlık özelliklerini ve yaraların iyileştirilmesinde yara yerinin temizlenmesi görevlerini yerine getirirler. Ayrıca son zamanlarda, fibroblastların çoğalması, böylece hasarlı bölgenin tamiri için gerekli hücresel yenilenmeyi sağlayan büyüme faktörleri  içerdiği, sonuçta yaraların iyileşmesini sağlayan unsurların bu büyüme faktörleri olduğu anlaşıldı.

P.R.P prosedürü hastadan kan alınması ile başlar. Özel bir tüp ve santrifuj yardımıyla trombosit açısından zengin plazma hazırlanır. Sonra bu plazma hasarlı cilde enjekte edilir. Enjeksiyon bölgelerinde trombositler yoğun bir şekilde büyüme faktörlerinin serbest kalmasını sağlar. Büyüme faktörleri, kolajen ve hyaluronik asit üretimini artırıp, yeni kılcal damarların oluşmasını  ve cildin kendini hızla yenilemesini, yaraların iyileşmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini, soluk cildin daha renkli, daha taze, canlı  bir görünüm almasını sağlar.

Özellikle göz altı bölgesini yenileyen yegane tedavi denilebilir. Çünkü göz altı kırışıklık ve gevşekliklerinde başka ilaç ya da maddelerle çalışma imkanı neredeyse yok.

Aynı şey boyun tedavileri içinde geçerlidir. Hindi boynu diye tabir edilen boyun yaşlanmasına karşı, karbossiterapi ile PRP kombinasyonu çok iyi sonuçlar vermekte.

Uygulamadan 2,3 gün sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık, ışıltılı bir yüz ortaya çıkar.  5-6 uygulamadan sonra etkisi çok daha fazla görülür.

Haftada bir yapılacak 5-6 uygulamadan sonra 6 ayda bir tekrarlanırsa cildi besleme ve yenileme etkisi devamlı olur.

Çok yüzeysel enjeksiyonlar yapıldığı için bazı noktalarda hiç acı hissedilmezken bazı yerlerde kıl çekme gibi hafif acılar hissedilir. Çok hassas kişilerde lokal anestezik krem kullanılabilir.

PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ

PRP saç dökülmelerinin önünü alan, saç kalitesini artıran, yeniden canlanmasını sağlayan değerli bir tedavidir.

PRP İLE AĞRI TEDAVİSİ

PRP  diz kireçlenmesi ve ağrılarında, sırt ağrılarında, tenisçi dirseği, , boyun fıtığı, aşil tendonu hasarı gibi rahatsızlıklarda da özellikle AWT ile birlikte tedavi edici, iyileştirici olarak kullanılmaktadır.